Forum Projekt Biodread. Strona Główna
Projekt Biodread.
Wiejski Batalion Gnoblarskich Chłopów I Postkacapów.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Galerie Rejestracja Zaloguj

Forum Projekt Biodread. Strona Główna
Forum Projekt Biodread. Strona Główna cmętarzysko / Larpy/Terenówki które się odbyły Larp Wieszcza.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu
Pon 1:08, 04 Sie 2008
Autor Wiadomość
Kruk
Uber Knur


Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 332
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Temat postu: Larp Wieszcza.
LARP "Lądowanie w Czułowie".
Jak już pewnie większość z was wie 10.08.2008r. w Tychach odbędzie się larp w realich Wieszcz RPG. Zbiórka 11:40 na starym rynku skąd jedziemy G. Cały system można pobrać tu
[url=http://republikanin1.w.interia.pl/Wieszcz RPG va.pdf]Wieszcz RPG[/url] lub podyskutować na jego temat tu jednak wszelkie niezbędne info jest tu.

RYS HISTORYCZNY
EFEKT=eskalacja emisji substancji szkodliwych w roku 2008, która spowodowała niespodziewane zatopienie wszystkich kontynentów przez wodę ze stopniałych nagle lodowców. Z niewiadomych przyczyn Polska oraz część przylegających do niej ziem ocalała unosząc się na powierzchni wszechoceanu.
Po krótkim chaosie i zamieszkach wojsko dokonało puczu i przejęło ostatni kontynent. Po krótkich sprzeczkach z stratami w ludności ukształtowało się kilka wyraźniejszych autonomi polityczno-militarnych w Polsce. Wojsko stanowi tu rodzaj szlachty a Garnizony odpowiednikami sejmików szlacheckich. Teren podleły konkretnemu Garnizonowi zwany jest Koszarami.

MOCARSTWA
Wolna Republika Gdańska[Gdańsk]=Najbardziej niedostępna część Polski. Chociaż na terenie kraju zlodowacenia są okresowe i raczej krótkotrwałe, to pasmo ziemi, na zachód od Szczecina, graniczące z morzem pokrytę jest niemal cały rok nieprzeniknioną, lodową czapą.Ludność żyje, jak zwierzęta, zabijając się wzajemnie, często w celach czysto kanibalistycznych.

V R.P.[Poznań]=Piąta Rzeczpospolita jest największym z autonomicznych regionów Polski.W tym regionie panuje bardzo zmienny klimat. Główny garnizon w Poznaniu koordynuje działania innych, a część dochodów przeznacza się na odbudowę dawnych struktur państwowych(oczywiście do tego stopnia, aby nie zagrażało to hegemonii wojska), coraz więcej pieniędzy przeznacza się na naukę. V R.P. jest jak na standardy 2030r. wysoko zoorganizowana. Mieszkańcy V R.P. i Federacji Południowej dażą się wzajemną antypatią sięgającą korzeniami incydentu w skutek którego Federację Południową zalała fala rzeczpospolitych dezerterów. Oczywiście rządy obu regionów nie podzielają w oficjalnej polityce podobnych karygodnych uprzedzeń i znajdują wspólny język w dialekcie pieniędzy.

Federacja Południowa[Kraków]=Klimat tego regionu, jest chyba najbardziej ustabilizowany.Federacja Południowa, to sieć rozwijających się miast, żyjących głównie ze wzajemnego transportu towarów, pomiędzy nimi. W miastach Federacji Północej dba się o prawa Obywatela. Dobrze rozwinięta jest propaganda oparta o iście komunistyczne hasła. Szerzy tu się coś w rodzaju neokomunizmu. Mieszkańcy Federacji Południowej i V R.P. dażą się wzajemną antypatią sięgającą korzeniami incydentu w skutek którego Federację Południową zalała fala rzeczpospolitych dezerterów. Oczywiście rządy obu regionów nie podzielają w oficjalnej polityce podobnych karygodnych uprzedzeń i znajdują wspólny język w dialekcie pieniędzy.

Ostrava[Ostrava, właściwie nic innego tam nie ma]=Lennicze miasto F.P. Posiadające własny samorząd. Jako jedyne miasto federacji nie posiada wojskowego zwierzchnictwa i rządzi w nim lokalni politycy przy pomocy milicji i żołnierzy sekty Ostrawskiego Zakonu Ocalenia Ludzkości. Oczywiście mimo swojej pozornej autonomi jest całkowicie podległe dyrektywą wydawanym w Krakowie. Ostrava jest ostoją mniejszości czeskiej w Polsce.

Krater=W Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, jeszcze przed EFEKTEM, znajdowały się unijne magazyny broni jądrowej. Po katastrofie, w czasie wojen domowych i chaosu, który ogarnął cały kraj, użyto tu broni biologicznej i chemicznej, a gdy garnizon katowicki przejmował władzę i tworzył nowe totalitarne porządki, doszło do ekspozji wcześniej wspomnianych magazynów broni masowego rażenia. Wybuch został przygotowany przez jednego, z członków organizacji anarchistycznej...Wszystkie okoliczne miasta zlepiły się w jedną aglomerację, zwaną Kraterem. Szacuje się, że żyje tam ok. 4Mln ludzi. Ludzi?No, cóż, tamtejsza atmosfera nie sprzyja rozwojowi Homo Sapiens, toteż istoty zamieszkujące tamte tereny można uznać, za co najwyżej pseudo-humanoidalne.
Zaporoże=Początkowo położone na terenach ocalałej ukrainy miejsce zsyłki przestępców. Tym sposobem zaludnione mroźne stepy Ukrainy zyskały sobie status terenów niedostępnych i barbażyńskich. Kozacy Zaporozcy regularnie wzorem swoich przodków napadają na Polskę łupiąc wszystko,od inwentarza ruchomego i często krzykliwego jak polskie kobiety,po materiały budowlane. Nie prowadzą oni oczywiście reularnej wojny, a jedynie przeprawiają się przez zieloną granicew celu partyzanckich napadów.

KIM SĄ WIESZCZOWIE WŁAŚCIWIE?
Wieszczowie to mityczne stwory porywające ludzi,i czające się dniem w jaskiniach. Mieszkają na pustkowiach,tak przynajmniej się mówi,i czasami kiedy są głodni podchodzą pod ludzkie miasta. Ponoć moce mroczne różne posiadają i nieludzko zawiłym językiem mówią. Niby słowa te same ale ułożenie złe,że człowiek słucha jak zahipnotyzowany. Nie rozumiejąc z tegoż bełkotu słowa! Uważaj,wystrzegaj się tych ladaczników. Tutaj w mieście bronią cię szlachetni panowie Żołnierze,a tam zostaniesz sam z złem twarzą w twarz. A potrafią oni też ludzi udawać,i zwodzić nieostrożnych do swoich kryjówek.

POSTACIE
Tu jest spis wolnych jeszcze postaci. Swoje pretensje do danych postaci możecie składać tu na forum lub w dowolny inny sposób do mnie docierając przed larpem a ja postaram się liste na bierząco edytować.

Federacja Południowa
DOWÓDCA Major Franciszek Rzecki/wolny
PILOT/MECHANIK Kapral Albert Muchocki/wolny
ŻOŁNIERZ OCHRONY Szeregowy Lech Siekierski/wolny
ŻOŁNIERZ OCHRONY Szeregowy Jan Żywowoda/wolny
MEDYK Kapral Feliks Stosowski/Musiek

Mutanty Czułowskie
SZAMAN Argh-Khe/Marcel
WOJOWNIK Fr-Sht /wolny
WOJOWNIK Aleksander „Cztery Macki” Poniatowski/wolny

Kozacy Zaporozcy
Kriga/wolny
Vladimir/Bartłomiej

STROJE
FEDERACJA POŁUDNIOWA
Właściwie wiele nie trzeba. Moro pochodzące z różnych demobili i jakieś wkomponowane prokomunistyczne akcenty nadadzą się doskonale.
Żołnierze F.P. Posiadać na wyposażeniu będą też broń palną, której posiadanie dobrze byłoby zaakcentować. Oczywiście jeśli ktoś przyniesie replikę ASG czy inniejszy potencjalnie niebezpieczny sprzęt będzie zobowiązany do usunięcia z broni magazynku na czas larpa.
Żołnierze wchodzący w skład misji dyplomatycznej w których wcielą się Gracze nie posiadali przy sobie broni białej.
Dobrze byłoby też zaznaczyć jakoś symbolicznie obejmowane stanowisko.

MUTANTY CZUŁOWKIE
Nie muszą się przebierać. Muszą wyglądać. W tej frakcji ubiór naprawdę nie ma większego znaczenia,liczy się gra aktorska i to czułowskie coś. Mam nadzieje, że nie wiecie o czym mówię.
Szaman jako osoba wyróżniająca się może ostatecznie zarzucić na siebie jakieś paciorki ale nie jest to konieczne.
Mutanty Czułowskie nie posiadają żadnej broni palnej ale mają prostą broń obuchową jakkolwiek to zobrazować lub szpony,które można zrobić z otuliny i przymocować do ręki.
Oczywiście jeśli ktoś wpadnie na pomysł utworzenia watahy dzikich dresiarzy klimat powinien pasować.

KOZACY ZAPOROZCY
XVIIw Kozacy w wersji post-apo. Jako inspirację polecam wikipedie oczywiście. Staromodne przybrudzone spodnie,buty z budowy lub gumowce,odsłonięta klata lub jakiś wiejska koszula,jakaś broń biała najlepiej atrapa szabli choćby z targu za pare złotych i broń palna. Ta kozacy teoretycznie mają się najlepiej ze sprzętem ale nie będzie im łatwo na larpie.
Warto też zdobyć jakiś wór gratów, bo imć Kozacy taszczą ze sobą przez stepy Krateru łupy zdobyte na Polakach. Do takowego wora można wrzucić praktycznie wszystko od pustych butelek po jakiś żelazny złom,byle nie ciążyło i nie śmierdziało.
Można się też pokusić o jakąś dalej idącą stylizacje pro ukraińską, a na pewno warto zapoznać się z poetyką tego narodu ujętą w Liście Kozaków Zaporozkich do sułtana.

Jeśli całość wydaje ci się menelska zapoznaj się ze znaczeniem słowa post-apo.
Na miejscu będzie możliwość przebrania się więc nie warto zakładać na siebie od razu wszelkich przeszkadzających gratów.

Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Kruk dnia Wto 21:56, 05 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Do góry
Czw 17:49, 07 Sie 2008
Autor Wiadomość
Kruk
Uber Knur


Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 332
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Temat postu:
Zaznacze że Kriga jest imieniem męskim.

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Do góry
Pią 2:37, 19 Wrz 2008
Autor Wiadomość
Muzyk
GośćTemat postu: Larp
Następnym razem ja che być Szamanem mutantów Smile
Do góry
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Wyświetl posty z ostatnich:
Do góry
Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin